25.03.2015
Przykładowe zamówienie 8mp dające optymalny komfort cieplny
Obecny sezon kominkowy dobiega końca, chcemy zatem podzielić się informacjami, które warto wziąć pod uwagę przy zamawianiu drewna. 

Przykładowe zamówienie drewna kominkowego oparte na kilkuletnich doświadczeniach naszych klientów dający optymalny komfort cieplny przy zamawianej ilości np. 8mp to: 5 worków podpałki, 4mp dębu, 3mp buka lub grabu, 1mp brzozy.

Więcej

15.06.2014
Szybkość schnięcia drewna bukowego

Poprzez kilkuletnie obserwacje, zauważyliśmy że dla klientów którzy nie chcą, nie mogą lub nie mają możliwości długo sezonować drewna kominkowego najlepszym produktem jest drewno bukowe ze względu na szybkość schnięcia oraz ładny płomień.

Praktycznie kilkumiesięczne sezonowanie w sprzyjających warunkach powoduje ze nadaje się ono do palenia w kominku.

Więcej

28.11.2013
Drewno dębowe

Charakterystyka ogólna

Bardzo okazałe i potężnie zbudowane drzewo liściaste o grubym, stosunkowo krótkim pniu i rozłożystej koronie wspartej na ogromnych, przeważnie nieregularnie powyginanych konarach. Poza dużymi rozmiarami i atletyczną sylwetką słynie przede wszystkim z długowieczności, niezwykle cennego drewna i silnego systemu korzeniowego ("mocny jak dąb"). Cechy te powodują, że dąb jest powszechnie uważany za jedno z najszlachetniejszych drzew i praktycznie wszędzie na terenie swojego występowania cieszy się wyjątkowym szacunkiem i sympatią.

Więcej

25.07.2013
Drewno świeże, a nawet drewno suszone musi być przechowywane w
nasłonecznionych i przewiewnych miejscach. Wyższa temperatura, którą zapewnia słońce, powoduje przeciskanie się wody przez komórki drewna do jego górnych powierzchni i potem ich odparowanie do powietrza. Z kolei wymiana powietrza na mniej wilgotne, zapewnia stałość parowania. W zamkniętych pomieszczeniach powietrze osiągnie taki punkt nasycenia wilgoci, w którym parowanie drewna zostanie spowolnione, a w końcu całkowicie zahamowane. W efekcie pojawi się pleśń. Dlatego do prawidłowego suszenia drewna konieczny jest przewiew, a drewno musi być tak składowane, by był on możliwy.

Więcej

25.05.2013

Wilgotne drewno zanieczycza środowisko, niska temperatura spalania sprawia, że nie wszystkie składniki drewna ulegają całkowitemu spaleniu.

Więcej