Aktualności

Aktualności

Aktualne informacje

Aktualne informacje

W obliczu sprzyjającej sytuacji pogodowej staramy się przetworzyć jak najwięcej surowca drzewnego. Wjeżdżają kolejne transporty drewna, które będzie dostępne w sezonie zimowym, dlatego jeśli mają Państwo specjalne oczekiwania dotyczące np. długości polan warto już teraz zamówić i zabezpieczyć sobie ulubione drewno kominkowe.

Dziękujemy za zaufanie, witamy 2018 roku!

Dziękujemy za zaufanie, witamy 2018 roku!

Dziękujemy za zaufanie wszystkim stałym i nowym klientom w minionym roku oraz witamy w Nowym 2018. Od samego początku roku przetwarzamy dla Państwa drewno aby zapewnić jak najlepiej wysezonowany produkt.


W zbliżającym się roku skupiamy się na przygotowaniu przede wszystkim drewna grabowego, dębowego, brzozowego i bukowego. Przykładamy szczególną uwagę aby nie zabrakło grabu, który cieszy się największym Państwa zainteresowaniem.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Pozdrawiamy, zespół bIK

Drewno grabowe i bukowe już jest!

Firma bIK drewno kominkowe Inowrocław dokłada wszelkich starań aby zapewnić najlepsze drewno dla Państwa kominków, zakupując drewno wysokiej jakości.

Na plac wjechało drewno bukowe i grabowe czyli najbardziej oczekiwany przez Państwa towar. Zachęcamy do wcześniejszego zamawiania aby pod Państwa okiem drewno odpowiednio przesychało oddając zimą wiele ciepła kominkowego.

sezon kominkowy trwa...

Czas palenia w kominach trwa w najlepsze, w tym czasie w BIK Drewno kominkowe przetwarzamy już drewno na następne sezony grzewcze.

Przypominamy że, sezonowane drewno dębowe, olchowe i grabowe jest jeszcze dostępne.

Drewno olchowe jest znów dostępne

Trwa przetwarzanie kolejnych dostaw drewna grabowego. Informujemy, że do oferty wróciło drewno olchowe wykorzystywane często do domowych wędzarni.

Podsumowanie roku 2015

Skończyła się zima i wraz z nią sezon grzewczy, więc przede wszystkim chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się na zakup drewna kominkowego u nas. Mamy wielką nadzieję że wszyscy Państwo są zadowoleni z naszych usług. Dokładamy wszelkich starań by także w kolejnych latach nasze drewno spełniało Państwa oczekiwania.
Nasza firma już od początku roku przygotowuje się na kolejny sezon grzewczy bogatsza o kolejne doświadczenia. W związku z wieloma uwagami aby zdecydowanie zwiększyć stany drewna grabowego, które najbardziej przypadło wielu z Państwa do gustu, jesteśmy w trakcie zaopatrywania się w większe ilości tego drewna.
Życzymy Państwu i sobie owocnej współpracy w kolejnych latach.
Zespół bIK

Grab wielkowymiarowy 2016

Przyjmujemy kolejne dostawy surowca, tym razem grab wielkowymiarowy. Jeżeli mają Państwo szczególne oczekiwania co do długości lub grubości polan drewna grabowego, warto już teraz dokonać wstępnego zamówienia i zabezpieczyć drewno na kolejny rok.

Przygotowujemy drewno kominkowe na zimę 2017!

U nas już przygotowanie drewna kominkowego do kolejnej zimy 2017.

Życzenia od bIK

Życzenia od bIK

Życzymy Państwu Zdrowych, Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie przy kominku, dużo prezentów pod choinką i pomyślności w Nowym 2016 Roku, spełnienia marzeń, dużo szczęścia i udanej zabawy Sylwestrowej życzy firma Bik drewno kominkowe dla wszystkich obecnych i przyszłych klientów.

Uwaga klienci, kończy się sezonowane drewno kominkowe

Uwaga klienci, kończy się sezonowane drewno kominkowe
Pragniemy poinformować, że zostało juz niewiele sezonowanego drewna bukowego, brzozowego i dębowego. Niestety zabrakło już grabu więc warto jak najszybciej zabezpieczyć opał na zimę.

Za nami pierwsze chłodne wieczory...

Za nami pierwsze chłodne wieczory...

Za nami pierwsze chłodne wieczory, warto więc przyjrzeć się czy w drewutni mamy zabezpieczoną odpowiednią ilość drewna kominkowego. Dobrze jest zmagazynować dodatkową ilość, która będzie przydatna przy dłuższej lub mroźniejszej zimie lub pozostanie nam jako świetnie wysezonowane drewno kominkowe na kolejny sezon.
Drewna przygotowaliśmy mamy nadzieję wystarczającą ilość, ale nie warto
czekać na ostatnią chwilę.

 

Sezon uzupełniania drewutni trwa w pełni. O drewnie rozpałkowym.

Jako, że wszyscy zapobiegliwi klienci dbają w tej chwili o to, żeby na najbliższą zimę zapewnić sobie właściwie wysezonowane drewno kominkowe, warto zwrócić uwagę na błahy z pozoru problem dotyczący drewna rozpałkowego.Więcej

Dostawa brzozy

Oto jak okazale prezentuje się dopiero co przywieziona do nas dostawa brzozy.

Przetwarzanie grubego buka (łuparka tartaczna)

Za pomocą łuparki tartacznej do drewna wielkowymiarowego, przetwarzamy drewno na polana, które mają właściwy rozmiar aby po wysezonowaniu były gotowe do palenia.

Dostawa: gruba dębina

Dotarła do nas kolejna dostawa tym razem gruba dębina.

Polecamy także nasz ostatni wpis w dziale porady, który może być pomocny przy przygotowywaniu zamówienia: przykładowe zamówienie drewna kominkowego dające optymalny komfort cieplny.

Drewno kominkowe Radziejów, Kruszwica, Janikowo, Czerniewice, Mała Nieszawka, Pakość

Od tego roku możemy zaproponować dostawy drewna kominkowego dla klientów z Radziejowa, Kruszwicy i okolic. Na szybki i bezproblemowy transport może liczyć także Janikowo, Pakość, Toruń Czerniewice oraz Mała/Wielka Nieszawka.

Kolejne dostawy drewna - GRAB

Drewno grabowe w pełnej okazałości.

Przygotowania do sezonu grzewczego 2015/2016

Już teraz przygotowujemy drewno bukowe i dębowe na sezon 2015/2016.

Garść informacji o drewnie grabowym

Grab jest obok buka jednym z najlepszych gatunków do kominka. Posiada praktycznie same zalety: bardzo duża gęstość, bardzo cienka kora(udział kory to tylko 7%),szybkie przesychanie. Posiada mniejszą łupliwość od buka. Jest to jeden z najbardziej pożądanych gatunków drewna do kominka.Więcej

Drewno brzozowe jest już dostępne!

Informujemy ze po dłuższej przerwie znów możemy zaproponować długo oczekiwane kominkowe drewno brzozowe.

drewno kominkowe brzoza

Sezonowane drewno w ofercie

Informujemy, że w ofercie cały czas posiadamy przeschnięte drewno grabowe, bukowe i dębowe, natomiast brzoza nie jest w tej chwili dostępna.

Zapraszamy do składania zamówień oraz informujemy że mamy możliwość
dostarczania drewna również klientom Ciechocinka i Aleksandrowa.

Świeże drewno dębowe, grabowe i bukowe

Informujemy, że obecnie z sezonowanego drewna kominkowego pozostała brzoza.

Proponujemy świeże drewno dębowe, grabowe i bukowe na kolejny sezon grzewczy oraz zachęcamy do zapoznania się obszernymi wiadomościami na temat dębiny, które znajdą Państwo w dziale "Porady".

Drewno kominkowe Toruń, Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski, Czerniewice

W związku z rozwojem firmy i zwiększenia możliwości transportowych, oferujemy dowóz drewna kominkowego do kolejnych miast regionu tj. Torunia (także Toruń Czerniewice), Ciechocinka i Aleksandrowa Kujawskiego. Ceny transportu ustalamy indywidualnie w zależności od ilości zamawianego drewna.Więcej

Niedoceniane drewno bukowe

Analizując historię naszej sprzedaży nasuwa się m.in. pytanie dlaczego posiadacze kominków tak rzadko zainteresowani są drewnem bukowym? Buk posiada przecież właściwości łączące cechy drewna dębowego (temperatura i długość wypalania) oraz brzozowego(ładny płomień). Dlaczego mimo to nie cieszy się dużą popularnością?

Więcej

Nowe gatunki drewna: olcha i wiąz

Drewno kominkowe olcha oraz wiąz jest już dostępne. Zapraszamy!

Drewno rozpałkowe w ofercie.

Polecamy drewno rozpałkowe w workach 25l. Do końca roku do każdego zakupionego 1m3 worek podpałki GRATIS!

Promocja - Transport GRATIS!

Dowóz do wybranych miejscowości na terenie woj. kujawsko-pomorskiego oraz Wielkopolski bez dodatkowych opłat - Inowocław, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Gniezno, Konin.

Szczegóły: tel. 660 419 128, email: bik[małpa]drewno-inowroclaw.pl

Nowa oferta na sezon 2012/2013

W tym sezonie proponujemy Państwu dwa gatunki drewna kominkowego: dąb i brzozę.Więcej